امیرحسین جهانشاهی: «در راه خدمت به کشورم آینده را فدای گذشته نخواهم کرد»


در طی ۵۴ سال زندگی،‌ «هر چه طلب کردم از خدا،‌ بر منتهاى مطلب خود کامران شدم» جز یک خواسته و آن: خدمت به کشورم.

امروز اندکی بعد از یک ماه پس از اعلام قراردادن فعالیت‌هایم در چارچوب قوانین کشور،‌ می‌خواهم با آرامش خیال و با امید به افقی روشن بگویم که با انحلال موج سبز و توقف تلویزیون رها، تمام فعالیت‌هایم که تا کنون خارج از چارچوب قوانین کشور بوده به پایان رسیده است.
این تصمیم که زاده‌ى شرایط هولناک کشورمان و با در نظر گرفتن تجربیات تلخ منطقه‌اى است، بطور یکجانبه و بدون مذاکره با مقامات کشور گرفته شده است. این تصمیم یک وظیفه‌ى ملی بوده و در مقابل آن انتظار هیچ چیزی را نداشته و ندارم.

از امروز من خود را یک ایرانی مانند دیگر ایرانیان داخل کشور مى‌دانم و اگرچه فعالیت‌هایم را در چارچوب قوانین کشور قرار داده‌ام اما گذشته‌ام را نفی نمی‌کنم،‌ نه برای خود و نه برای آنهائی که در مقابلشان ایستاده بودم و در صورت لزوم پاسخگوى تمام فعالیت‌هاى گذشته‌ام در مقابل قوانین کشور خواهم بود.
اما، به هیچ قیمتی و در هیچ شرایطی آینده را فدای گذشته نخواهم کرد و بازگشت من به کشور در این راستا و چارچوب انجام خواهد شد.

اولویت‌هاى من برای خدمت به کشورم در سه محور خلاصه می‌شود:
۱. کمک به حل مساله هسته‌اى کشورمان در شرایطی که ایران با سربلندی از این مذاکرات خارج شود،‌ چون این تنها راه حل موفقیت آمیز این مذاکرات است و در هفته های آینده، مانند ۱۴ ماه گذشته، تمام امکانات خود را در دنیای غرب و منطقه، براى این هدف، به کار خواهم گرفت.

۲. ادامه‌ى حرکت در مسیر ایجاد شرایط لازم برای وارد کردن تمام امکانات مالی و صنعتی به کشورمان در وقت مقتضی به منظور کمک رسانی به بازسازی اقتصادی کشور.
و سرانجام:
۳. کمک به حل مسائل منطقه‌اى کشورمان با همسایگان و در راس آنها، عربستان سعودی. در این راستا، تمام روابط خود بامقامات سیاسی و اقتصادی کشورهای منطقه را برای موفقیت در این هدف فعال خواهم کرد.

راه بسیار طولانی است و بعد از ۳۵ سال دشمنی های منطقه ای، به وجود آوردن شرایط اطمینان سازی و رسیدن به صلح پایدار، بسیار سخت خواهد بود ولی اوضاع موجود در منطقه، این آمادگی فکری را هم در کشور ما و هم در کشورهای همسایه به وجود آورده است. وظیفه ما به وجود آوردن اولین قدم لازم بسوی راهی است که نهایتا منطقه را به صلحى پایدار بکشاند.

در پایان اضافه می کنم که تا بازگشتم به ایران، مگر در شرایطی کاملا استثنائی، حرف دیگری نخواهم زد و در این فاصله وقت و امکانات خود را صرف سه اولویت فوق خواهم کرد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*