بیانیه امیرحسین جهانشاهی در اعلام موجودیت سازمان بازسازی اقتصادی و آشتی ملی (بام)

آشتی ملی یعنی ایجاد شرایط تفاهم،‌ همزیستی و همکاری برای سازندگی.

آشتی ملی یعنی ایجاد اعتمادسازی میان قطب‌هائی که سال‌های سال در مقابل یکدیگر و برای نابودی یکدیگر تلاش کرده‌اند.

و بالاخره آشتی ملی در ایران، یعنی بسیج کردن تمام استعدادهای کشور برای خدمت در یک سو و یک  هدف مشترک و آن تامین رفاه مردم در ایرانی آباد و قدرتمند.

اما، امروز با در نظر گرفتن تجربیات هولناک اخیر در منطقه،‌ آنچه در مقابل این آشتی ملی قرار دارد فعالیت‌های انفرادی یا گروهی کسانی است که در خارج از کشور تحت لوای «تغییر حکومت» می‌توانند با تغافل نسبت به واقعیت‌هاى موجود، مملکت را نهایتا به سوی هرج و مرج و تجزیه بکشانند و چنانکه در کنفرانس خبرى هم گفتم این کمتر از خیانت نیست.

بازگشت من به ایران همانطور که در تاریخ ۲۰ نوامبر اعلام کردم، در چارچوب این منطق و این برنامه انجام خواهد شد.

به دنبال این اعلام و تاکید بر این که قصد دارم تمام فعالیت‌های خود را در«چارچوب قوانین کشور» قرار دهم، آقای دکتر مهرداد خوانساری، دبیر کل «موج سبز»، طبیعتا پیشنهاد انحلال آن سازمان رابه من داده‌اند و آن را پذیرفته‌ام.

اینجا، می‌خواهم قبل از هر چیز از آقای دکتر خوانساری و تمام همیاران ما که با نهایت صمیمیت، وقت و زندگی‌شان را صرف پیشبرد مقاصد این سازمان نموده‌اند، ابراز سپاسگزاری کرده باشم و  یادآور شوم که «موج سبز» همراه با ملت ایران در کمتر از ۵ سال، با موفقیت به قسمت اعظم اهداف اولیه اش رسیده است:

• پایان دادن دوران حکومت احمدی نژاد و همفکران او از طریق فعالیت مستمرّ سیاسى و آگاهى بخشى رسانه‌اى.

• پیگیرى مطالبات مردم در سال ٨٨ و سرانجام شرکت عظیم و آزادانه مردم در انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۹۲ و پیروزی آقای روحانی

• دامن زدن به طرز تفکر منطقى و با شهامت دولت جدید همراه با برخوردی تازه در ارتباط با حل مشکلات ناشی از پرونده هسته‌ای و بحران اقتصادی منتج از آن

بی‌شک راه رسیدن به مقصد نهائی بسیار طولانی و پر از فراز ونشیب است. به همین دلیل است که ما باید از امروز تمام امکانات خود را به منظور تحکیم تمام دست‌آوردهای اخیر بسیج کنیم.

اولویت اول ما در این راستا، کمک به پایان رساندن موفقیت آمیز مذاکرات هسته‌ای در شرایطی توام با خفظ سربلندی ایران می‌باشد تا بالاخره پس از ۳۵ سال تحقیر غیرقابل قبول کشورهای غربی و برخی کشورهای همجوار، بتوانیم چرخ‌های بازسازی اقتصاد آسیب دیده مملکت را به حرکت درآوریم تا کشور ما در کمتر از یک دهه به یکی از قدرتمندترین کشورهای اقتصادی جهان تبدیل شود.

بنابراین، تمام امکانات و روابط سیاسی و اقتصادی من در خارج از کشور براى این هدف بسیج خواهد شد. همچنین،‌ اعلام می‌کنم که در کنار خدماتی که مستقیما در بازسازی اقتصاد کشور انجام خواهم داد و تمام امکانات مالی و صنعتی که وارد کشور خواهم کرد، از آقای دکتر خوانساری، دعوت کرده‌ام تا دبیرکلى سازمان «بازسازی اقتصادی و آشتی ملی (بام)» را در دست بگیرند. این سازمان، چتری است برای حمایت و کمک‌رسانی به اقتصاد کشور و آشتی ملی.

تاکید می‌کنم که خدمات این سازمان در چارچوب قوانین کشورانجام خواهد شد.

تردیدی ندارم که حل مساله هسته‌ای، آغاز بازسازی اقتصادی، و بازگشت من برای خدمت به کشورمان، در زمان پیش بینی شده، انجام خواهد شد.

امیرحسین جهانشاهی

لندن، ۸ دسامبر۲۰۱۴ برابر با ۱۷ آذر ماه ۱۳۹۳

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*